25η Μαρτίου

Καλημέρα !

Σε λίγες ημέρες είναι η επέτειος του Αγώνα της Ανεξαρτησίας .Σε κανονικές συνθήκες θα προετοιμαζόμασταν για τις εκδηλώσεις μας.Φέτος θα γιορτάσουμε στα σπίτια μας.Ευκαιρία να μάθουμε λίγο καλύτερα την ιστορία μας.

Προτείνουμε λοιπόν στους μαθητές μας να δουν την ιστορία το 21 μέσα από τις εξαιρετικές αφηγησεις του Ηλία Μαμαλάκη σε παλαιότερες εκπομπές με τίτλο "Χώματα με ιστορία".Θα τις βρείτε στο διαδίκτυο.

Για την τοπική μας ιστορία  εκείνη την περίοδο  θα βρείτε στην ιστοσελίδα του σχολείου μια παλαιότερη παρουσίαση και θα δημοσιευτεί σε λίγες μέρες και το συνοδευτικό της κείμενο.

Τα διαδραστικά σχολικά βιβλία είναι στους χρήσιμους συνδέσμους της ιστοσελίδας μας.Μπορείτε να τα ψάχνετε από εκεί.

Να είστε καλά.

Αναστασία Ραυτοπούλου