ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΥΡΟΣΑΠΟΥΝΑΚΑΙΙΚΩΝ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΤΥΡΟΣΑΠΟΥΝΑΚΑΙΙΚΩΝ

(Ένας υπερδραστήριος Σύλλογος με εξαιρετική προσφορά στο Σχολείο των παιδιών  μας)

Κατά το σχολικό έτος 2018-2019 το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γ/Κ , που αποτελείται από τους:

Μαρνέρη Νίκη-Ελπίδα                          Κουνιά Δημήτρη

Εγγλέζο Νικήτα                                       Γκουβούση Ρομίνα

Δραπέτη Ειρήνη                                     Δουζένη Ευαγγελία

Ψαρολόγου Ειρήνη

,αφού ενημερώθηκε από τους εκπαιδευτικούς για τις ανάγκες του σχολείου κινητοποιήθηκε και σε χρόνο ρεκόρ πραγματοποίησε τα εξής:

1.Τοποθέτηση υπερσύγχρονου ψύκτη με φιλτράρισμα του νερού αξίας περίπου 700€ ,για την αποφυγή του πλαστικού μπουκαλιού.

2.Εξοπλισμό της Σχολικής Βιβλιοθήκης με ράφια για την σωστή λειτουργία της.

3.Χρηματοδότηση της ημερήσιας εκδρομής του Σχολείου μας στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος με 1000€.

Και η προσφορά τους συνεχίζεται. Είναι δρομολογημένα και προς υλοποίηση τα ακόλουθα:

1. Κατασκευή σύγχρονων βιβλιοθηκών-ραφιών στις αίθουσες του σχολείου.

2. Τοποθέτηση στεγάστρου στο χώρο του κυλικείου του σχολείου για τα διαλείμματα  των παιδιών τις βροχερές μέρες.

Τους ευχαριστούμε θερμά και αναμένουμε τη συνέχεια της προσφοράς τους .Ιδιαίτερα ευχαριστούμε την πρόεδρο Νίκη-Ελπίδα Μαρνέρη , η οποία το καλοκαίρι του 2018,κατά τον ελαιοχρωματισμό του κτιρίου του σχολείου από το Δήμο, μας βοήθησε με προσωπική εργασία. Φρόντισε την καθαριότητα του χώρου και την οργάνωση -επανατοποθέτηση του υλικού.

Εκ μέρους των εκπαιδευτικών του σχολείου

Αναστασία Ραυτοπούλου

Στατιστικά Ιστοσελίδας